Pan tadeusz test z lektury online

Pobierz

PAN TADEUSZ Adama Mickiewicza jest chyba najbardziej znanym dziełem literackim w Polsce i została przetłumaczona na prawie każdy język .. "Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja " Pan Tadeusz - test " to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury.. Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. "Pan Tadeusz" zaczyna się od… laudacji.. Test składa się z 12 pytań.. Test: Pan Tadeusz | Test z Lektury Adam Mickiewicz Pan Tadeusz "Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie" to wybitne dzieło Adama Mickiewicza.. Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. 2) Kto postrzelił Stolnika w "Panu Tadeuszu" a) Gerwazy b) Jacek Soplica c) Moskale 3) W kim zakochał się Tadeusz na początku lektury "Pan Tadeusz"?Pan Tadeusz.. W których latach powstała epopeja?. Odpowiedz.. Jesteś prawdziwym znawcą "Pana Tadeusza"!. Skomentuj.. :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.. Zapraszam do rozwiązywania.. Część 1.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. b) brak odwagi i społecznej postawy szlachty.Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?. d) zażywając truciznę.. 1.quiz z "Pan Tadeusz" - Test 1) Wydarzenia przedstawione w ,,Panu Tadeuszu" dzieją się w a) W Soplicowie, w XX w. b) W Paryżu, w XX w. c) Na Litwie,w XIX w.. Rozwiązanie.. Część 3. ..

"Pan Tadeusz" - znajomość lektury.

Było zaćmienie słońca.. Tak czy siak - gratulacje!. Po jakim wydarzeniu.. » Quizy » Literatura Kajko i Kokosz.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Dec 3, 2021Test, który został przygotowany przez serwis wiedza24h.pl jest znakomitym rozwiązaniem.. Jak dużo pamiętasz z Pana Tadeusza?. Widget Rozpocznij test Podobne quizy Liceum Test z lektury "Pan Tadeusz"Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Podobne działy .Serwis zamknięty.. W sumie nikt nie pamięyta.. Jaki smak lodów przestanie Ci smakować w to lat.pytanie 1 z 20 W którym roku został wydany "Pan Tadeusz"?. Część 2. d) stryjem Tadeusza.. Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć.. Jest poematem epickim, który został wydany 28 czerwca 1834 roku w Paryżu.. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. inwokacji.. "Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie.. Spadł śnieg.. Możliwe, że to jedna z Twoich ulubionych szkolnych lektur, albo masz bardzo dobrą pamięć do szczegółów!. Testy z lektur na najwyższym poziomie!Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Test o Pan Tadeusz.. Udostępnij.. Na niebie pojawiła się kometa.. Marta1605 3 lata temu.. Jakie zjawisko poprzedziło napaść na Soplicowo?. Pojawiła się tęcza.. Poszło Ci świetnie!. Test ze znajomości powieść Michaiła Bułhakowa.Nov 22, 2021Historia szlachecka we dwunastu księgach wierszem c) Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwę.. O prawo do ziemi.. O połowę zamku i mur w nim postawiony.. ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki.. Uratowałaś mi życie.. d) inwokacji.Test o lekturze Pan Tadeusz.. c) topiąc się.. Opracowanie • Pan Tadeusz • Biografia Adama Mickiewicza • Pan Tadeusz - streszczenie • Pan Tadeusz- bohaterowie • Pan Tadeusz - opracowanie • Pan Tadeusz - cytaty • Ciekawostki o Panu Tadeuszu • Pan Tadeusz z przymrużeniem oka • Pan Tadeusz - test z treści • Pan Tadeusz - test z problematyki Czytaj książkę w serwisie:Portal dokładnie sprawdzający wiedzę z lektur szkolnych.. Piąteczka!. Adam Mickiewicz, "Pan Tadeusz" - czy poradzisz sobie nawet z najtrudniejszymi pytaniami?. W jakim czasie trwa akcja epopei?. c) bratem Sędziego.. ponieważ podczas napadu Moskali na zamek Horeszki, Jacek Soplica zabił Stolnika Horeszkę.. Komponenty za darmo; Pomoc; .. Pan Tadeusz - Sprawdzian z lektury (część pierwsza).Mar 8, 20211) Ksiądz Robak jest… a) synem sędziego..

... Test ze znajomości lektury Tristan i Izolda.

Do kogo należy dwór szlachecki .Pan Tadeusz - świat przedstawiony.. Ilość pytań: 29 Rozwiązywany: 782022 razy.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812" jest poematem napisanym przez Adama Mickiewicza.Test z lektury "Pan Tadeusz" - poziom trudny.. Książka ta to epicka opowieść o życiu wiejskim wśród szlachty polskiej i litewskiej w latach .. answer choices weekend w 1811 r. pięć dni 1811 r. i jeden dzień 1812 r. tydzień w 1835 r. Question 3 20 secondsTwój wynik: 26/30 Gratulacje!. ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą.. W jakiej epoce literackiej powstał wiersz?. #4.Tadeusz pragnie popełnić samobójstwo: a) strzelając do siebie.. W 1845 W 1860 W 1834 Sprawdź się w poniższych tematach: Wiersz "W pamiętniku Zofii Bobrówny" Kto jest autorem wiersza "W pamiętniku Zofii Bobrówny"?. 2) Z relacji Gerwazego wynika, iż Stolnik Horeszko zginął z ręki… a) Sędziego Soplicy, b) wynajętego mordercy.. Tristan i Izolda - bohaterowie legendy celtyckiej, związanej z opowieściami z cyklu arturiańskiego.. Jedną z przyczyn upadku planowanego na Litwie powstania był: a) przedkładanie własnych interesów szlachty nad dobro Rzeczpospolitej.. b) laudacji.. O co Sędzia toczył spór z Hrabią?.

"Pan Tadeusz" - Test z Lektury Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).

Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. c) Jacka Soplicy, d) przypadkowego Moskala, 3) "Pan Tadeusz" zaczyna się od… a) metafory.. Szkoła Latania#1.. Rozpocznij quiz.. Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że " Pan Tadeusz " nie jest Ci obcy.. Mistrz i Małgorzata.. Pan Tadeusz DRAFT.. Test uczuć sprawdzi, jaki masz typ osobowości!. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.ROK SZKOLNY 2020/2021 Karolinie Siwek i Emilii Bieżyńskiej nagrody w V edycji konkursu ZALOGOWANI Oskarowi Perkowi.. O zamek.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt