Opracowanie lektury doktor dolittle

Pobierz

5.Rozpoczęcie leczenia zwierząt.. Pacjenci rezygnują z usług doktora ze względu na jego zwierzęta.3.. Powieść zatytułowana "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" po raz pierwszy opublikowana została w 1920 r. Można się jednak domyślać, że sam jej zamysł powstał znacznie wcześniej.. Wersja 4: Dodawanie i odejmowanie w zakresie 50.. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach .. Okładka Miękka.. Pożyczył więc statek i udał się w podróż do Afryki.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Plan wydarzeń.. Cena 8,75 zł.. Wersja 5: Dodawanie i odejmowanie w zakresie 100.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Hugh Lofting.. Doktor dzielił dom z siostrą o imieniu Sara, która pomagała mu w wypełnianiu codziennych obowiązków.Doktor Jan Dolittle mieszkał na skraju małego miasteczka o wdzięcznej nazwie Puddleby.. Książka w kategorii Lektury.. Klasa 2 Klasa 3 Polski.. 8.Brak pieniędzy i wyprowadzka siostry.Doktor Dolittle i jego zwierzęta (sprawdian 2) .doc.. 6.Poznanie języka zwierząt dzięki papudze Polinezji.. 104 strony.. Główny bohater to ubogi lekarz, który szalenie kocha zwierzęta i ma ich bardzo wiele.Doktor Jan Dolittle mieszkał na skraju niewielkiego miasteczka Puddleby.. Streszczenia lektur Darmowe opracowania - liceum, gimnazjum, szkoła podstawowa .. Pierwszy tom zatytułowany "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego lekarza,…1..

Co nosił na głowie doktor Dolittle?

Jednak na uwagę zasługuje szczególnie jego stosunek do tych drugich - troszczy się o każde z nich, niezależnie, czy to pies, czy krokodyl.Autor powieści "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - Hugh Lofting zaplanował dla bohaterów wiele przygód.. Materiał został przygotowany w taki sposób, aby mógł zostać wykorzystany zarówno w formie krótkiej książeczki, jak i pojedynczych kart, zgodnie z zapotrzebowaniem nauczyciela.. Doktor Dolittle - SPRAWDŹ SIĘ Teleturniej.. Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. 7.Przygarnięcie krokodyla i ponowna utrata pacjentów.. Klasa 2 Klasa 3.Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt.. 1.Wykonywanie zawodu lekarze.. Karta pracy nr 13, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, Justyna Bednarek (Lektury - scenariusze zajęć, s. 55) 15.. Pierwszy tom zatytułowany "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego lekarza, liczącą łącznie 14 pozycji.. z chomika nielubieponiedzialku.. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach .. Okładka Twarda.. Wersja 3: Dodawanie i odejmowanie w zakresie 30.. Mężczyzna mieszkał ze swoją siostrą, Sarą, która zajmowała się gospodarstwem.. Doktor Jan Dolittle mieszkał na skraju niewielkiego miasteczka Puddleby.. Doktor Dolittle był niezwykłym .Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt..

Jak miał na imię doktor Dolittle?

( cylinder, czyli kapelusz) 4.. Karta pracy nr 14, Kapelusz Pani Wrony, Danuta Parlak (Lektury - scenariusze zajęć, s. 59) 16. Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Cykl trzech scenariuszy zajęć zintegrowanych dla klasy II dotyczących lektury "Doktora Dolittle".. Panowała tam choroba, którą tylko doktor Dolittle - znający język zwierząt - mógł uleczyć.. Doktor Dolittle jest sympatycznym człowiekiem, życzliwie nastawionym zarówno do ludzi, jak i do zwierząt.. 2.Przygarnięcie wielu zwierząt.. Pewnego dnia otrzymali wiadomość z Afryki, z królestwa małp.. Towarzyszą mu wierni przyjaciele - sowa, kaczka, pies, papuga i małpka.Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Jego dom nie był zbyt wielki, ale za to otaczał go rozległy i przepiękny ogród.. Księgarnia internetowa merlin.plDoktor Dolittle • LEKTURY • pliki użytkownika Paula-G1 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Doktor Dolittle i jego zwierzęta (sprawdian 2).doc, Lektura Doktor Dolittle.doc Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1..

Gdzie mieszkał doktor?

W pewnym angielskim miasteczku mieszka niezwykły doktor, który potrafi rozmawiać z każdym zwierzęciem na świecie.. Nie są to opracowania wyczerpujące, lecz mogą .Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Doktorowi zaczyna brakować pieniędzy.4.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie, plan wydarzeń.. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić .Książki; dla dzieci; 9-12 lat; Doktor Dolittle i jego zwierzęta (Lektura z opracowaniem)Doktor nauk medycznych, który leczy zwierzęta?Człowiek, który rozmawia ze zwierzętami?Poznajcie doktora Johna Dolittle'a i jego przyjaciół: psa Jipa, kaczkę Dab-Dab, prosię Geb-Geb, sowę Tu-Tu, papugę Polinezję i małpkę Czi-Czi!Pewnego zimowego wieczoru zdyszana jaskółka przynosi wieści, że w dalekiej Afryce tajemnicza epidemia dziesiątkuje tamtejsze małpy.Wstęp.. to doskonale trafiłeś.. Doktor Dolittle praktykuje zawód lekarza.2.. Na naszej stronie znajdziesz proste opracowania lektur z zakresu szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.. Tematy dnia: 1.Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów..

Temat bloku: Niezwykłe życie doktora Dolittle.

do powieści "Dr Dolittle i jego zwierzęta".. ( mały, z wielkim ogrodem) 5.. Wersja 1: Rozpoznawanie liter: litery małe // litery duże.. "Lekturowe karty pracy" to cykl zawierający ciekawe karty pracy umożliwiające dokładne opracowanie lektury.. 104 strony.. Wydawnictwo SBM.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!- zna treść lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", - wie, kim są postaci występujące w lekturze, - poznaje dalsze przygody doktora i zwierząt, - opisuje położenie Afryki oraz jej charakterystyczne cechy, - rozumie treść czytanego zadania, - stosuje kolejność działań, - współpracuje w zespole,14.. Przeczytaj recenzję Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Klasa 2 Klasa 3 Polski lektura.. 7 mar 15 17:17.Kolorowanki literkowo-cyferkowe i matematyczne.. WITAMY NA NASZEJ WITRYNIE!. 4.Zmiana zawodu.. 3.Utrata pacjentów.. Lektura z opracowaniem.. Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją.Książka w kategorii Lektury.. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".Doktor Dolittle Test.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Opis: Doktor Dolittle i jego zwierzęta lektura z opracowaniem Klasy 1-3 - Lofting Hugh.. ( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3.. Lektura z opracowaniem autorstwa Lofting Hugh, dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 7,49 zł.. Postać potrafiącego rozmawiać ze zwierzętami doktora po raz pierwszy pojawiła się w listach do dzieci, które Hugh Lofting słał do domu z okopów w czasie I wojny światowej.Zobacz opracowanie powieści Doktor Dolittle, autorstwa Hugh Lofting..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt