Sprawdzian geografia zmiany na mapie politycznej

Pobierz

Zmiany na obszarach pozaeuropejskich .. Powstało 16 nowych państw.. Rm72IFtHnA5F6 1Jakie państwo jest zaznaczone na mapie?. Omów przyczyny powstawania niepodległych państw.. W ostatnich 30 latach doszło do rozpadu Związku Radzieckiego, Jugosławii, Czechosłowacji, w Afryce do podziału Sudanu i oddzielenia Erytrei od Etiopii.Geografia Zmiany na mapie politycznej świata.. Przedmioty Geografia.. XX wieku.. hasło login.. XX wieku.. Atrybuty państwa to terytorium, ludność, suwerenna władza, uznanie przez inne kraje.. Kolonializm i dekolonizacja - wpływ na świat.. Europa • Andora - do 1993 roku była księstwem feudalnym w zależności od Francji i Hiszpanii.. 97% gwarancji poprawności odpowiedzi!. Załóż konto Nie pamiętasz hasła?. Podobne testy: Państwa na mapie - Ameryka Południowa;Zmiany polityczne na mapie Europy w latach 80. i 90.. Proces politycznej dezintegracji, będący następstwem rozpadu wielonarodowych .opisuje zmiany na mapie politycznej świata w różnych okresach historycznych opisuje skutki dekolonizacji wielkich odkryć geograficznych analizuje mapę polityczną świata opisuje zmiany na mapie politycznej świata po 1989 r. oraz następstwa tych zmian opisuje na podstawie mapy Polski granic Polski po 1945 r. W minionym stuleciu liczba krajówwzrosłaz 55 do niemal 200: obecnie jest 194 państwuznawanych, 193 państwasąCzłonkamiONZ + Watykan (nie jest członkiemONZ);Skutki kolonizacji sąwidoczne na mapie politycznej światado dziś..

GłowąZmiany na mapie politycznej" 1.

W wyniku tego procesu powstałym.in.. Brazylia .Zmiany na politycznej mapie świata po 1984 roku (patrz atlas - mapa polityczno-administracyjna).. GG: 51798956 Oblicza geografii .Geografia Zmiany na mapie politycznej świata.. PREZENTACJE MULTIMEDIALNE ORAZ TESTY WIEDZY .. konsultacji przedmiotowych z geografii, przyrody i informatyki oraz pozostałych spraw szkolnych (w tym wgląd do prac pisemnych) .. z podręcznika ,,Czas na geografię'' (1 liceum) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćStart studying DZIAŁ I (1) - Zmiany na mapie politycznej świata.. Udostępnij Zapisz.. Które dwa z wymienionych państw leżą w całości na półkuli południowej i mają powyżej 2,5 mln km 2 powierzchni?. Podział polityczny świata.. 1. przyczyny: - upadek systemu socjalistycznego 2. skutki: - system ekonomiczny uległ zmianie - gospodarki socjalistyczne przekształciły się w kapitalistyczne, - w większości nowopowstałych państw rozpoczęła się budowa demokracji.. Zmiany mapy politycznej nie ograniczały się tylko do Europy.. Test ze znajomości mapy politycznej Europy polega na dopisaniu państwa/stolicy europejskiej.. 0 z 18 pytań .Zmiany na politycznej mapie świata DRAFT.. Skutki: - system ekonomiczny uległ zmianie - gospodarki socjalistyczne przekształciły się w kapitalistyczne, - w większości nowopowstałych państw rozpoczęła się budowa demokracji..

Zmiany na mapie politycznej świata .

0 z 13 pytań Quiz Zapisz.. W 1994 roku w zachodniej części Pacyfiku powstała Republika Palau - wyspiarski kraj z ok. 25 tys. mieszkańców, ostatni obszar administrowany do tej pory przez Stany Zjednoczone jako terytorium powiernicze ONZ.. Od 3.06.93 jest monarchią (krajem niepodległym).. terytoria zależne.. Szczyt kolonializmu przez państwa europejskie przypadł na koniec XIX w.6.. Skolonizowane zostałyobszary: Ameryki PN i PD, Afryki, Australii i Oceanii, Azji południowo-wschodniej.. Pytania zawarte w teście.Relacje człowiek - środowisko odpowiedzi grupa A i B-KARTKÓWKI: *Zmiany na mapie politycznej świata *Liczba ludności świata i jej zmiany *Rozmieszczenie ludności na świecie *Urbanizacja na świecie *Czynniki rozwoju rolnictwa *Energetyka na świecie *KLUCZ ODPOWIEDZI DO KARTKÓWEK Kontakt: gg lub e-mail: agulka4227 .Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Planeta Nowa dla klas: 5, 6, 7, 8.. Opis testu.. Udostępnij Zapisz.. strona główna .. Europa, geografia, geografia polityczna, mapa Europy, państwa Europy na mapie, państwa na mapie.. 3.Test z Geografii Mapa polityczna Europy.. 8 punktów Zadanie z geografii ćwiczenia energetyka na świecie pomocy punkt b .Relacje człowiek - środowisko odpowiedzi grupa A i B-KARTKÓWKI: *Zmiany na mapie politycznej świata *Liczba ludności świata i jej zmiany *Rozmieszczenie ludności na świecie *Urbanizacja na świecie *Czynniki rozwoju rolnictwa *Energetyka na .ZMIANY NA POLITYCZNEJ MAPIE ŚWIATA 1.Zmiany na mapie politycznej świata..

Zmiany na politycznej mapie świata DRAFT.

3.Geografia: Zadania i Rozwiązania - Odrabiamy.pl Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.Sprawdziany: mapa świata, ludność I urbanizacja globalna gospodarka, globalbe problemy relacje człowiek - środowisko kartkówki: Zmiany na mapie politycznej świata, Liczba .Plik geografia zmiany na mapie politycznej swiata sprawdzian.pdf na koncie użytkownika douglassheppard74 • Data dodania: 4 gru 2014Rozmieszczenie ludności na świecie odpowiedzi: kartkówka, sprawdzian Urbanizacja na świecie odpowiedzi: kartkówka, sprawdzian Zmiany na mapie politycznej świata odpowiedzi: kartkówka, sprawdzian Zapraszamy do kontaktu.. Quiz Zapisz.. Liczba państw suwerennych wzrasta z 50 na początku XX w. do 192 w 1994r.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Plik zmiany na mapie politycznej świata sprawdzian oblicza geografii.pdf na koncie użytkownika udjenzp87 • Data dodania: 14 lis 2018"Zmiany na mapie politycznej świata", plik: -zmiany-na-mapie-politycznej-swiata.doc (application/msword) Oblicza geografii ZPZmiany polityczne na mapie Europy w latach 80. i 90.. Rozumie przyczyny konfliktów we współczesnym świecie i potrafi określić pozytywne i negatywne skutki zmian na mapie politycznej..

Pobieraj sprawdziany z geografii do wydrukowania.1.

Rozwiąż test.. XX wieku.. Fiszki i quizy Filmy Materiały dodatkowe W skrócie Konflikty zbrojne na świecie Konflikty zbrojne - definicja .. Dla Ucznia nauka liceum nauka zdalna portal edukacja technikum Nowa Era sprawdzian fiszki quizy nauka zdalna.Zmiany na mapie politycznej Europy po 1989 roku: a) państwa które powstały w Europie po rozpadzie ZSRR ( nazwa kraju i jego stolica) b) państwa powstałe po rozpadzie Jugosławii ( nazwa kraju i jego stolica) c) państwa powstałe po rozpadzie Czechosłowacji ( nazwa kraju i jego stolica)Zmiany na mapie politycznej świata.. Powstało 16 nowych państw.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Dla Ucznia nauka liceum nauka zdalna portal edukacja technikum Nowa Era sprawdzian fiszki quizy nauka zdalna.Scenariusz lekcji, na której uczeń zapoznaje się ze zmianami na współczesnej mapie politycznej świata.. Fiszki i quizy Filmy Materiały dodatkowe W skrócie Wskaźniki rozwoju państw - czemu służą?. 0 z 16 pytań Quiz Zapisz.. Inne tryby testu.. Od tego czasu na mapie politycznej światazachodząnieustanne zmiany, które- w zależnościod okresu - przebiegająmniej lub bardziej dynamicznie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt