Antygona test z odpowiedziami

Pobierz

Barok to epoka literacka trwajaca: a. przez caly wiek XVIII b. zasadniczo przez caly wiek XVII, ale swymi.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. ud8ud6t 10 miesięcy temu.. Jak dobrze znasz fabułę tej tragedii antycznej?. Testy certyfikat energetyczny .Antygona Lecz mnie wieść doszła, i dlatego z domu Cię wywołałam, by rzecz ci powierzyć.. Rozwiąż test.7.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Opium w rosole - streszczenie; Opium w rosole - test; Dobra pani.. Wymień osoby, które zginęły śmiercią samobójczą w czasie przedstawionych wydarzeń oraz napisz, w jaki sposób to się stało.. Człowieka z przekłutymi nogami.. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 86%.Czy Antygona jest tragedią antyczną?. Człowieka szlachetnie urodzonego.. szydlik_patrycja_69936.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Ponieważ się go bali.. Człowieka, którego los zależy od Fatum.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Antygona.. Konflikt tragiczny polega na istnieniu przeciwstawnych równorzędnych racji, pomiędzy którymi bohater praktycznie nie może dokonać słusznego wyboru.Test Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. Skomentuj.. Antygona - streszczenie; Stary człowiek i morze.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Antygona, które mogą Ci się przydać do powtórki..

Życzę Ci powodzenia !Testy do Policji z odpowiedziami Testy do Straży Granicznej Testy do Służby Więziennej Testy do Służby Celnej Testy na ochroniarza Testy na przewoźnika Testy na taksówkarza Testy na wózki widłowe Aktualności.

Uznaje jej wine, ale widzi ja w perspektywie cierpien i grzechow przekletego rodu Labdakidow.. Artykuły; Test matryc Ravena * Kategorie.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Udostępnij.. Granica - test wiedzy ze znajomości lektury Zofii Nałkowskiej.Każdy z testów zawiera 20 pytań i każde z tych pytań jest opatrzone ilustracją.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.Test ze znajomości lektury "ANTYGONA" 1.. «Antygona» to :a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.3.. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. Człowieka przeklętego.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. 5.Symbolicznego pogrzebu.. 1 Antygona pogrzebała ciało swojego brata Polinejkesa, który zginął w walce o władzę z drugim bratem Eteoklesem.1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. «Antygonę» napisał:a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.2.. Quiz o lekturze "Antygona" DRAFT.. Jak dowiaduje się Kreon o pochówku zwłok przez Antygonę?. Jakie zadania narzuciła Klara Papkinowi w zamian za swoją rękę?. Akcja "Antygony" rozgrywa się w:Quiz: Antygona - test znajomości lektury..

Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z histo...Zgodnie z rytuałem, "potrójny płyn", którym skrapiało się zmarłych składał się z: a) mleka, krwi, oliwy b) wina, wody, miodu c) mleka, wina, oliwy d) miodu, wywaru z ziół, wina RozwiązaniePlik antygona test ze znajomości lektury z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika gregdelgoffe • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Preview this quiz on Quizizz.

Hobbit czyli tam i z powrotem - streszczenie; Hobbit - test; Opium w rosole.. 2.TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA".. Test znajomości lektury Sofoklesa pod tytułem "Antygona".. Quiz o lekturze "Antygona" DRAFT.. Czasem pytania zawierają aż cztery odpowiedzi do wyboru, ale pamiętaj, że są to testy jednokrotnego wyboru.. w poniedzialek mam test z 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Stary człowiek i morze - streszczenie; Stary człowiek i morze - test; Hobbit czyli tam i z powrotem.. Ty jakieś ciężkie ważysz słowa.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test Antygona.. .Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest ze znajomości lektury"ANTYGONA"1.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik .Test zawiera 21 pytań.. korzeniami siega jeszcze konca XVI wieku c. od polowy XVI do polowy XVII wieku Odpowiedz: b. W Teatrze Marionetek ODPOWIEDZI 1 a .Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Antygona opowiada o dramatycznych wydarzeniach wynikających z konfliktu tragicznego (przed jakim stają główni bohaterowie).. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Antygona Sofoklesa.. Dobra pani - streszczenieTest zawiera 10 pytań.. by szydlik_patrycja_69936.Test z lektur Krol Edyp" i Antygona"!. Że Eteokla, jak czynić przystoi, Pogrzebał w ziemi wśród umarłych rzeszy, A zaś obwieścił, aby .test ze znajomosci lektury; Antygona - test ze znajomosci lektury, test z lektury Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Sprawdz, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Czyż nie wiesz, że z poległych braci Kreon jednemu wręcz odmówił grobu?. dokonywalo sie poprzez rzucenie garsci ziemi.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Antygona O tak!. Gdzie dzieje się akcja utworu?. Żeby można było uznać test za rozwiązany, musisz odpowiedzeć na co najmniej 17 pytań.. Tak, ponieważ zrealizowana jest zasada trzech jedności: akcja dzieje się tylko przed królewskim pałacem, obejmuje jedynie wątek główny i trwa 24 godziny.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Pytania i odpowiedzi do lektury Antygona ( 30) Pytania i odpowiedzi do lektury Antygona (..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt