Można kłamać w dobrej wierze

Pobierz

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Według mnie zależy to od sytuacji w jakiej się znajdujemy.Kłamać raczej nie, ale w dobrej wierze można nie powiedzieć prawdy, można powiedzieć coś tak, co nie będzie kłamstwem, a co nie ujawni nieprzyjemnej prawdy.. Szkoła - zapytaj eksperta (1554) Szkoła - zapytaj eksperta (1554) Wszystkie (1554) Język angielski (821) Język polski (376) Matematyka .Odpowiedz na tę wiadomość.. Niekt re sytuacje w naszym życiu doprowadzają nas do momentu, w kt rym musimy wybrać pomiędzy najgorszą prawdą, a łagodzącym sytuację kłamstwem.. Kłamiąc zatracamy zaufanie drugiej osoby.. Prawda zawsze wyjdzie na jaw, ale możemy do niej pomału dążyć.Można kłamać w dobrej wierze.. Oczywiście zgadzam się z tą tezą i będę starała się ją bronić.. Działamy w dobrej wierze, bo mamy dobre intencje, chcemy pomóc bliźniemu.. Zatajenie prawdy powoduje utratę zaufania do bliskiej osoby, która poczuje się skrzywdzona tak boleśnie, że może się od nas odwrócić.-Można kłamać w dobrej wierze jeżeli są to sytuacje ostateczne kiedy w grę wchodzi dobro drugiego człowieka, kryteria życia lub śmierci, a może nawet tylko nadzieja, która pozostaje choremu -Niekiedy prawda może doprowadzić do choroby lub psychicznego załamaniu drugiej osoby, -Kłamstwo w słusznej sprawie jest szlachetne.Czy wolno kłamać w dobrej wierze?.

Czy można kłamać w dobrej wierze?

Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl) Data: 2010-11-05 12:58.. Natomiast działanie w dobrej wierze, to działanie mające na celu wyłącznie dobro drugiej osoby.. Niestety w pewnym momencie w ich spokojne życie wkracza choroba.. Kłamiąc zatracamy zaufanie drugiej osoby.. Jeżeli kłamiąc urazimy czy też skrzywdzimy inną osobę nie będzie to z naszej strony dobre zachowanie.. 1 ocena Najlepsza odp: 100 .Zobacz 6 odpowiedzi na pytanie: Czy wolno kłamać w dobrej wierze ?. MAX 10 zdań :) Ostatnia data uzupełnienia pytania: 06.04.2014 o 18:54- oszczędza się wtedy komuś przykrości, - buduje się w kimś wiarę i nadzieję, która może pomóc mu w dążeniu do jego celu i osiągnięciu tego celu, - kłamie się też żeby nie pogarszać kogoś stanu np. jak jest chory, nie mówi mu się o czymś do czasu gdy wydobrzeje.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Nie, nie można kłamać.. Szkoła - zapytaj eksperta (1552) Szkoła - zapytaj eksperta (1552) Wszystkie (1552) Język angielski (821) Język polski (376) Matematyka (355) Biznes i .Wydaje mi się, że nie powinniśmy kłamać, nawet w dobrej wierze.. Uciekamy się więc do kłamstw, bardziej lub mniej ordynarnych.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Mamy jeszcze inny argumenty, że nie warto kłamać, nawet w dobrej wierze..

Czy wolno kłamać w dobrej wierze?

Wielu osobom wydaje się, że okłamując chorego, co do jego stanu zdrowia, pomogą mu umrzeć w spokoju.Czy można kłamać w dobrej wierze?. W ten sposób ostatnie dni, które powinny być najpiękniejsze stają się .Kłamców zawsze określano epitetami: niecny, bezczelny, podły.. Mówi się, że kłamstwo "ma krótkie nogi".. Wciąż mieszając i wymyślając .Często mówi się, że nie wolno kłamać.. Pamiętam, że odkąd zdobyłam zdolność rozumienia tego, co mówią do mnie dorośli, mama zawsze mi mówiła ?kłamstwo […]Przydatność 85% Czy można kłamać w dobrej wierze - argumenty za i przeciw "Kamizelka".. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Pytania .. Jeżeli musimy przekazać wieści, na przykład o śmierci matki, lepiej jest zacząć od słów, iż mama zachorowała.. Ranić można nie tylko czynem, ale też słowem - często jest to nawet o wiele bardziej bolesne, niż przysłowiowe wbicie noża w serce.. Prus opowiada historie pewnego małżeństwa - skromnego urzędnika i jego żony, która dorabiała szyjąc na maszynie.. Jednak równie często mówi się, że każda reguła posiada wyjątki.. Możemy przez to stracić czyjeś zaufanie.. Jeśli ktoś cierpi na nieuleczalną chorobę, nie można mu wmawiać, że już niedługo wyzdrowieje, podczas, gdy wiemy, iż nie uniknie on śmierci.Czy wolno kłamać w dobrej wierze ?.

[WIDEO] Czy można kłamać "w dobrej wierze"?

napiszcie w ok.10 zdaniach Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2012-05-09 17:26:47.. Uciekamy się więc do kłamstw, bardziej lub mniej ordynarnych.-Można kłamać w dobrej wierze jeżeli są to sytuacje ostateczne kiedy w grę wchodzi dobro drugiego człowieka, kryteria życia lub śmierci, a może nawet tylko nadzieja, która pozostaje choremu -Niekiedy prawda może doprowadzić do choroby lub psychicznego załamaniu drugiej osoby, -Kłamstwo w słusznej sprawie jest szlachetne.Czy można kłamać w dobrej wierze / Tak /Nie Dz. chłopacy Komi kamiz życie inna lektura Pytanie : Napisać ,,nie powinno sie kłamać w dobrej wieże " blalalala dokonczyć zdanie mają być 2 wytłumaczenia do jedengo z tych wyrazów wszystkie trzeba zrobić ale tylko jako dziewczyna dzięki z góry mam nadzieje że pomożesz i zrobisz mi .Czy można kłamać "w dobrej wierze"?. Co ma zrobić żona, wiedząc o rychłej śmierci męża?Komentarze Wydaje mi się, że nie powinniśmy kłamać, nawet w dobrej wierze.. Za: -Okłamując męża jego żona dała mu nadzieje na lepsze jutro .. dzięki temu żył normalnie, a nie jak człowiek, który całymi dniami zamartwia się swoją chorobą.. Jeżeli ktoś jest chory, to nie powinniśmy wmawiać mu, iż wygląda coraz lepiej, podczas gdy tak naprawdę umiera.. W decyzjach o kłamstwie potrzebne jest poczucie własnej moralności..

Czy można wtedy skłamać?

I tak w kółko.. Wielu osobom wydaje się, że okłamując chorego, co do jego stanu zdrowia, pomogą mu umrzeć w spokoju.Ukochana osoba zawsze potrafi podtrzymać na duchu i właśnie w tym momencie kłamstwo może być potrzebne.. Mało tego - oszukując innych, oszukujemy siebie.. Pytania .. Można również ominąć prawdę, aby złagodzić sytuację.. Jeżeli ktoś jest chory, to nie powinniśmy wmawiać mu, iż wygląda coraz lepiej, podczas gdy tak naprawdę umiera.. [WIDEO] Jak postępować, gdy powiedzenie komuś prawdy, wyrządzi wielką szkodę.. Kłamstwem można uchronić drugą osobę od niepotrzebnego cierpienia.. poleca głosów Wielu ludzi twierdzi,m że kłamstwo jest czymś, co należy omijać z daleka.. Uciekamy się więc do kłamstw, bardziej lub mniej ordynarnych.. ściągaj 0 61% 33 głosy Uważam, że kłamstwo jest rzeczą okropną, dlatego ani w dobrym przekonaniu nie powinniśmy mówić nieprawdy.. Ogólnie, jednak uważam, że powinno mówić się PRAWDĘ :D Pozrdo ;)Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: ,, czy wolno kłamać w dobrej wierze''?. Czy można kłamać w dobrej wierze?. Ranić można nie tylko czynem, ale też słowem - często jest to nawet o wiele bardziej bolesne, niż przysłowiowe wbicie noża w serce.. Nigdy nie wolno kłamać, ale każda reguła posiada wyjątki.. Często kłamiemy mając na celu wykorzystanie kogoś czy wyrządzenie mu krzywdy.Czy wolno kłamać w dobrej wierze?. Ranić można nie tylko czynem, ale też słowem - często jest to nawet o wiele bardziej bolesne, niż przysłowiowe wbicie noża w serce.. Przykładem tego może być powieść Bolesława Prusa Pt. "kamizelka".. Otóż mówiąc nieprawdę, łatwo wpaść w spiralę kłamstw - kłamiemy raz, potem drugi, potem chcemy zatuszować poprzednie kłamstwa wymyślamy coś innego.. Nasuwa się tu pytanie: czy kłamstwo w dobrej wierze jest tym wyjątkiem?. Moje rozważania zacznę odpewnego powiedzenia, które brzmi: "Kłamstwo ma krótkie nogi".Czy można kłamać w dobrej wierze poleca 84% 1526 głosów Treść Grafika Filmy Uważam, że nie należy kłamać w żadnej sytuacji.. Można przecież powiedzieć w sposób dyplomatyczny, czyli taki, by to nie mijało się z prawdą, a zadowoliło rozmówcę.. Pierwszym argumentem jest małżeństwo z noweli "Kamizelka".. W noweli Bolesława Prusa Kamizelka bohaterowie w momencie zagrożenia życia jednego z nich wybierają kłamstwo, aby dodać nadziei ukochanej osobie.Po pierwsze nie warto kłamać w dobrej wierze, dlatego że ponosimy odpowiedzialność za swoje czyny.. Przykładem takiego zachowania jest nowelka Bolesława Prusa pt.: "Kamizelka".Przydatność 55% Czy wolno kłamać w dobrej wierze?. Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt