Antygona sprawdzian z odpowiedziami

Pobierz

Dodawaj wpisy.. Grecy wierzyli, że brak pogrzebu uniemożliwia zmarłemu dostanie się do Hadesu, a tym samym skazuje go na wieczną tułaczkę.. Odpowiedz.. 19.Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. , syn Kreona , wróżbita , żona Kreona Rzecz dzieje się przed dworcem królewskim w Tebach.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Obserwuj autorów.. Antygona popełniła samobójtwo poprzez a) wypicie trucizny, b) przebicie się sztyletem, c) powieszenie się na własnej chuście.. Antygona poprosiła swoją siostrę - Ismenę - o pomoc w urządzeniu pogrzebu brata.. Pytanie 1 /10.. Autor "Antygony" Sofokles - jeden z trzech największych tragediopisarzy greckich.. Udostępnij.. Test: Folwark zwierzęcy1.. stich 4 lata temu.. Żył w latach 496-406 p.n.e. I czy człowiek może wydawać zakazy niezgodne z tym pierwszym.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Rozwiąż test.. Język polski - Antygona i Król Edyp.. Bohaterowie tragedii: AntygonaPlik antygona test z odpowiedziami.zip na koncie użytkownika allengreen • Data dodania: 4 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!.

#antygona #sofokles #lektura #szkolna .

Otrzymuj osiągnięcia.. Masz świetny pomysł na quiz .Streszczenie szczegółowe Prologos.. Warto zwrócić uwagę, że odpowiedź Sofoklesa jest głosem osoby pobożnej.Matura 2017.. Rozpocznij quiz .. Przetestuj swoją wiedzę.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018Antygona .. Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Twórz quizy.. Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak przez mężczyzn.Test ze znajomości lektury "ANTYGONA" 1.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Dlaczego Ismena nie chciała pomóc siostrze?. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. : , córka Edypa , e siostra¹ , król Teb !. Ares byl bogiem wojny.Jesli chcesz usunac testy, ktore opublikowales (lub testy, ktore uwazasz za niewlasciwe), skontaktuj sie z nami.Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.17.. Pobieraj sprawdziany z biologii do wydrukowania.Konflikt tragiczny w "Antygonie" - problem władzy Konflikt tragiczny w Antygonie opiera się na problemie: które prawo jest ważniejsze, naturalne (boskie) czy umowne (ludzkie)?.

Wypróbuj aplikację sameQuizy.Antygona - sprawdzian wiadomości.

Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. Czego najbardziej żałuje Antygona, idąc na śmierć?. Greckie tragedie [TESTY, KLUCZE ODPOWIEDZI] Katarzyna Sklepik 11.01.2017Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.. W teście Antygona - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA".. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. Tragiczne losy Labdakidów (wymień co najmniej 3 wydarzenia): a) b) c) 5.. Kim byli Kadmejczycy?. Skomentuj.. Zapisuj ulubione.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Do kogo z prośbą o pomoc w pochowaniu Polinejkesa zwróciła się Antygona?. Materiały powiązane z testem: Test: Antygona - test znajomości lektury Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Ismena była temu przeciwna - uważała, że pochowanie brata będzie działaniem sprzeciwiającym się decyzji władcy..

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Antygona uważała, że jej obowiązkiem jest zapewnienie bratu spokoju po śmierci, bez względu na to, jakie były jej okoliczności.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik .Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.. Przerwij test.. test > Antygona.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: AntygonaAntygona Kto jest autorem Antygony.. a) pogodziła się z wolą męża, b) odeszła od męża i zamieszkała na pustkowiu, c) popełniła samobójstwo.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona Kreona i matka Hajmona, na wieść o śmierci syna "żelazo w .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

7.Test z odpowiedziami Powtorzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyswietl pytania.

@Mija12345 chociaż w odpowiedzi wyszło dobry, ale czwurka jest chyba od 75%.. Jak zareagowała żona Kreona na decyzje męża i wydarzenia z ostatnich godzin?. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Decyzja króla bardzo zbulwersowała Antygonę, siostrę obu braci.. Zdobywaj obserwujących.. 2694 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Inne tryby testu.. Napisał ok. 120 sztuk, w tym 90 tragedii.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.. O ukochana siostro ma, Ismeno, Czy ty nie widzisz, że z klęsk Edypowychznajdziesz odpowiedzi na pytania z podrecznika - pewniak na tescie", czyli wskazanie zagadnien, ktore zwykle pojawiaja sie w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzajacych wiedze, a takze w podrecznikach i na klasowkach.Zawiera bardzo szczegolowe streszczenie oraz .Antygona padaPomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Puls Życia dla klas: 5, 6, 7, 8.. Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.. Zarejestruj się!. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. Akcja "Antygony" rozgrywa się w:Ujrzawszy ojca w grocie, gdzie znalazł martwą Antygonę, (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt