Zaimki dzierżawcze niemiecki dativ

Pobierz

Odmieniają się one jak rodzajnik określony.. W liczbie pojedynczej tak jak rodzajnik nieokreślony, a w liczbie.Zaimek dzierżawczy.. indeks progesteron - hormony - Niemiecki słownik tematyczny.. Zaimek dzierżawczy określa posiadacza czegoś lub przynależność do kogoś.. Każdy z tych zaimków dzierżawczych odmienia się przez przypadki.. 1. : Przypomnijmy sobie jeszcze raz zaimki dzierżawcze po niemiecku: r. męski r. żeński r. nijaki liczba mnoga.. Share this: WhatsApp Nawigacja wpisu ←"Niemiecki w parę minut - odcinek 11""Was braucht er?Zaimki dzierżawcze odmieniają się przez przypadki i otrzymują końcówki wg schematu: n.p.. Niemiecki Akkusativ Po Nominativie drugi najprostszy przypadek w języku niemieckim.Niemiecki Rodzajniki, zaimki wskazujące, zaimki dzierżawcze - odmiana zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych, poznanie Twoich preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów,Niemiecki w parę minut 35 - zaimki osobowe w Dativie i Akkusativie - gerlic.pl AKI Arkadiusz Gerlic 87K views 5 years ago W języku niemieckim jest tylko 6 zaimków dzierżawczych: MEIN, DEIN, SEIN,.Nov 17, 2021Nov 12, 2020W języku niemieckim każda osoba ma swój zaimek dzierżawczy.. czemu?.

Jak stosować zaimki dzierżawcze niemiecki?

Zaimek "es"Mar 22, 2021Opis gramatyki: Przypadki niemieckie - Celownik (Dativ) Das Kind dankt die Mutter für das Geschenk.. mein mein e mein mein e.‹ Polski - Polski - Niemiecki słownik tematyczny.. Zaimek ten zastępuje rodzajnik i musi być odmieniony tak samo jak i rzeczownik, przez przypadki.. Dativ to jeden z czterech przypadków .Zaimki dzierżawcze w niemieckim Niemieckie zaimki dzierżawcze - tabela Zastosowane skróty: N. Nominativ G. Genitiv D. Dativ A. Akkusativ Rodzaj męski Rodzaj żeński Rodzaj nijaki Liczba mnoga Ćwiczenia Szybko sprawdzisz swoją wiedzę z zaimka osobowego w niemieckim (ich, du, er…) rozwiązując ćwiczenie.niemiecki - zaimki i przymiotniki dzierżawczePołącz w pary wg Beata6 Niemieckim Der Nominativ, Dativ & Akkusativ PronomenBrakujące słowo wg Hfloerke German ZaimkiPołącz w pary wg Martmal480 Klasa 6 by Enkhkhishig -Präposition akk und dativPołącz w pary wg Enkhkhishig11 ZaimkiLosowe karty wg Izabelazeman Klasa 6Polski ZaimkiO rety!. wg Beata4Zaimki dzierżawcze das Possessivpronomen Podobnie jak w języku polskim, zaimki dzierżawcze mają różne końcówki zależnie od rodzaju i liczby.. Jeśli do zaimka "euer" dochodzi końcówka, znika "-e-" z formy podstawowej zaimka.. Rodzaj męski i nijaki wyglądają tak samo..

).Dativ to niemiecki celownik, czyli 3. przypadek.

Wersja do wydruku Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać Oto formy zaimków dzierżawczych w mianowniku.Mar 30, 2022Possessivpronomen - zaimki dzierżawcze 8 listopada 2014Zaimkizaimki dzierżawczeAKI Arkadiusz Gerlic To ćwiczenie dotyczy zaimków dzierżawczych.. Zaimki wskazujące Zaimki wskazujące "dieser", "diese", "dieses" odnoszą się do osoby lub rzeczy, która jest w pobliżu.. Aby ten temat nie sprawiał Ci większych trudności możesz zajrzeć do wpisu o używaniu niemieckiego Dativu.. Wybierz właściwy zaimek z odpowiednią końcówką.. Ich zeige meine Freunde die Stadt.Niemiecki - ćwiczenia na zaimki dzierżawcze.. Dativ: ihrem: ihrer: ihrem: ihren: Akkusativ: ihr en: ihre .Zaimek dzierżawczy (mój, nasz) jest dwa razy, żebyście zapamiętali, że wszystkie zaimki dzierżawcze (mein, meine, ihr, ihre itp) odmieniają się w ten sam sposób.. Do rodzaju żeńskiego oraz do formy liczby mnogiej dodajemy końcówkę -e.. Naukę języka w nowym roku rozpoczniemy powtórzeniem ważnego tematu, jakim jest użycie zaimka dzierżawczego w języku niemieckim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt