Ćwiczenia doskonalące odbicia sposobem górnym i dolnym

Pobierz

Piłka po odbiciu złapana w ręce.. Wyścig po serwie"Siatka Doskonalenie odbić sposobem dolnym i górnym, Konspekty, Siatkówka.. Cały czas odbijamy piłkę w postawie niskiej.. Przyjęcie postawy zależy od strefy na boisku, w której dziecko zostało złapane (w strefie II, III, IV postawa wysoka, w strefie I, V, VI - niska).podrzut piłki nad głowę i odbicie jej sposobem górnym do partnerki z chwytem piłki od współćwiczącej odbicia piłki na przemian sposobami górnym i dolnym.. "1" stoi obok "2", która wystawia wysoko piłkę sposobem górnym i robi "1" miejsce, która wykonuje to samo wystawienie.. Zawiera opis zabaw przydatnych w nauczaniu siatkówki.. Układanie dłoni na piłce: a) na leżącej piłce - ćwiczący przenosi ciężar ciała na piłce b) w klęku podpartym - przenosi ciężar ciała, uginają się i prostują ramiona c) w pozycji siatkarskiej górnej - trzymamy piłkę wysoko, wykonujemy podrzut w gorę i chwyt siatkarski.. 3 min.Film instruktażowy jak poprawnie wykonać w piłce siatkowej odbicie sposobem górnym i dolnym z akcentem na celność wraz z zestawem stosownych ćwiczeń dla uczn.Odbicia sposobem górnym - ćwiczenia: Ćwiczenia wprowadzające do odbicia górnego Ćwiczący ustawiają się w parach w odległości 4 m, jedno dziecko ma piłkę.. gra szkolna w piłkę siatkową; Metoda zadaniowa Metoda problem.. Samo odbijanie jest mało ważne przy takim treningu..

U: Doskonalenie odbić sposobem dolnym i górnym.

Ćwiczenia kształtujące .1.. Dziecko odbija piłkę sposobem górnym, a gdy piłka znajdzie się w martwym punkcie, zarówno osoba która rzuciła piłkę, jak i drugie dziecko bez piłki muszą wykonać: klaśnięcie klaśnięć za plecamiODBIĆ SPOSOBEM GÓRNYM I DOLNYM GRA SZKOLNA Ćwiczący podzieleni na 3 osobowe zespoły .. Konspekt nr 19 ZGS(siatkówka) S: Siła rr.. Aplikacje dostępne w Regulamin Deklaracja dostępności"Zapamiętaj numer linii" - każdy ćwiczący posiada piłkę, odbija ją sposobem oburącz górnym i porusza się w dowolnym kierunku po połowie boiska do siatkówki.. Odbicia nad sobą w miejscu: - sposobem górnym, - sposobem dolnym, - na przemian sposobem górnym i dolnym, - odbijanie sposobem górnym w międzyczasie przejście do klęku, siadu, leżenia tyłem i powrót do pozycji wyjściowej, - ćwiczący odbijają nad sobą sp.. Złapany uczeń przyjmuje postawę wysoką lub średnią z ułożeniem rąk tak jak do odbicia sposobem górnym albo postawę niską z ułożeniem rąk tak jak do odbicia sposobem dolnym.. Ostatnia osoba wykonuje 5 pompek.. Dłonie powinny znaleźć się nad głową i być wyciągnięte w kierunku piłki.Odbicie piłki sposobem dolnym o ścianę z odległości 2-3 m.. Ustawienie w dwójkach (odległość 2 m od siebie).1.. Weź sobie piłkę, podrzucaj do góry wysoko, potem nisko, i staraj się złapać ją idealnie tak jakbyś chciał ją odbić.· 2 ćwiczących, stojących obok siebie, 1 piłka - odbicia dolne pod kątem w kierunku ściany, · w 3 - kach ćwiczący 1 zbija do ćwiczącego 2, który odbija piłkę sposobem dolnym do ćwiczącego 3, a ten sposobem górnym wystawia piłkę ćwiczącemu 1..

15 ' 7 'Jest to propozycja lekcji doskonalącej odbicia sposobem górnym i dolnym.

Nie zrażaj się.amortyzacja na przedramionach -wykona odbicie piłki sposobem dolnym nad sobą i po każdym odbiciu dotknie : czubka nosa, kostki nogi , klaśnie w dłonie , wykona skłon t w przód -w klęku na jednym kolanie odbija piłkę sposobem dolnym o ścianę cwiczenia w parach: -ćwiczący a odbija piłkę sposobem dolnym nad sobą i gdy piłka jest w powietrzu musi …Więcej materiałów znajdziesz na ęcie zagrywki sposobem górnym polega na odbiciu piłki palcami obu rąk.. Pobierz cały dokument siatka.doskonalenie.odbic.sposobem.dolnym.i.doc Rozmiar 49 KB: Fragment dokumentu: 30.09.03.. Każda linia ograniczająca to pole ma swój numer-od 1 do 4.. Odbicia piłki od podłoża: a) w klęku b) w klęku jednonóżW-F w domu; PS - Technika odbić piłki sposobem oburącz dolnym Zdalna lekcja wf dzień 34 - skok w dal Nauka i doskonalenie startu wysokiego - Demonstracja i omówienie techniki startu wysokiego oraz metodyczne ćwiczenia doskonalące.W trójkach odbicia sposobem dolnym przez siatkę ze zmianą miejsca na drugą stronę siatki.. wygrywa ten zespół, który wykona więcej odbić w ciągu 30 sekund.. -ustawienie jak wyżej po odbiciu dołem, obrót o 360 stopniPokaz i objaśnienie techniki wykonania odbić sposobem dolnym i górnym.. Usystematyzowałem je od najprostszych do trudnych i złożonych.odbicia piłki i wyrzucają piłkę przyjmując ją sposobem dolnym Ćwiczenie jak wyżej uczniowie próbują odbić piłkę sposobem górnym Łączenie odbić dół-góra Ćwiczenie -zagranie na 3 tempa - przyjęcie dołem, chwyt piłki do tzw. kosza siatkarskiego odbicie piłki sposobem górnym Gra uproszczona małe gry 1x1..

- Jedna osoba odbija piłkę oburącz sposobem górnym, druga dolnym.

Zacząć trzeba od prostych ćwiczeń i po opanowaniu ich przechodzić stopniowo do trudniejszych.. Po rzucie w siatkę.. Zakres ćwiczeń:Nauczyciel pokazuje i omawia poszczególne ćwiczenia: -w parach jedna osoba rzuca piłkę druga stara się ją odbić sposobem dolnym; - w parach odbicia sposobem górnym; - w parach odbicia na zmianę, jedna osoba sposobem górnym druga dolnym;Poćwicz solidnie to, bo podstawą odbić sposobem górnym, ale i dolnym jest koordynacja ruchu, a wzmocnione i rozciągnięte mięśnie pozwolą Ci nad tym zapanować o 90% lepiej !. Na sygnał (numer linii) należy jak najszybciej pobiec za linię, której numer został wywołany.. Ciężar ciała powinien być rozłożony równomiernie na obie kończyny dolne.. 13.". A więc należy ustawić się w odpowiedniej odległości w stosunku do opadającej piłki odbitej od ściany.. Zagrywka (ćwiczenia podane na przykładzie zagrywki tenisowej).Odbicia piłki w dwójkach.. Górnym w międzyczasie przekładają szarfę z jednego ramienia na .odbicia piłki sposobem górnym i dolnym: -jeden ćwiczący odbija piłkę sposobem górnym, drugi dolnym, zmiana -oboje ćwiczący odbijają piłkę sposobem dolnym -j.w.- po uprzednim skozłowaniu w postawie niskiej -jeden ćwiczący stoi w miejscu, podaje piłkę raz "krótką" raz "długą", współćwiczący odbija piłkę poruszając się wprzód i w tył, zmiana …Zaproponowany przeze mnie plan metodyczny lekcji z wychowania fizycznego zawiera zestaw ćwiczeń pozwalających doskonalić odbicia piłki sposobem górnym..

W leżeniu tyłem odbicia piłki sposobem oburącz górnym nad sobą.

2 ćwiczących, stojących obok siebie, 1 piłka - odbicia dolne pod kątem w kierunku ściany, W trójkach ćwiczący 1 zbija do ćwiczącego 2, który odbija piłkę sposobem dolnym do ćwiczącego 3, a ten sposobem górnym wystawia piłkę .Przebieg: na sygnał prowadzącego, zawodnicy odbijają piłkę sposobem górnym do siebie, a po odbiciu przebiegają na koniec swojego rzędu.. Ćwiczenia są tak dobrane, aby uczniowie wykonywali je w miejscu w ruchu oraz w zachwianej równowadze.. Piłka siatkowa - zabawy doskonalące odbicia sposobem górnym i dolnym work Materiał nie spełnia wymogów WCAG, natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.. W trójkach na wprost ze zmianą miejsc.. Jedna osoba z trójki stoi naprzeciwko dwóch współćwiczących odbicie piłki oburącz i bieg za piłką ze zmianą miejsca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt