Poznajemy chorób zakaźnych i pasożytniczych uzupełnij tabelę dotyczącą

Pobierz

Nazwa choroby Przyczyna Sposób wniknięcia do organizmu Objawy choroby Sposoby zapobiegania chorobie z wdychanym powietrzem ostry ból gardła, zwłaszcza podczas przełykania, gorączka wirusy wietrzenie pomieszczeń, stosowaniePoznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. przełykania, gorączka.Zadanie 20 (2 pkt) Do grupy chorób zakaźnych i pasożytniczych należą :salmonelloza, owsica, rzeżączka, dur brzuszny, glistnica, czerwonka, tyfus, świerzb.. Nazwa choroby Przyczyna Sposób wniknięciaUzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. przełykania, gorączka.Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze.. Zaznacz prawidłowe zakończenie zdania.. Organizm człowieka jest dla wielu mikroorganizmów i pasożytów bogatym ekosystemem sprzyjającym ich potrzebom.. Parazytozy to choroby wywołane przez pasożyty, czyli organizmy żyjące kosztem żywiciela.. 2. zabezpieczanie się przed ukąszeniami komarów - odpowiedni ubiór oraz stosowanie środków odstraszających komary.Założeniem współczesnej szkoły jest odchodzenie od wkuwania "teorii" i skoncentrowanie się na stosowaniu wiedzy w praktyce.. powietrzem.. ostry ból gardła, zwłaszcza podczas.. (0-2) Wirusy, większość bakterii oraz niektóre protisty to patogeny wywołujące wiele groźnych chorób.. ostry ból gardła, zwłaszcza podczas..

Przykłady chorób zakaźnych i pasożytniczych.

Szacuje się, że przez pasożyty umiera .Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. (0-1) Mikoryza to A. współżycie zwierząt oparte na obustronnych korzyściach.Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze.. powietrzem.. ostry ból gardła, zwłaszcza podczas.. Proponuję scenariusz lekcji opartej na własnych doświadczeniach uczniów, którzy przynajmniej jedną z proponowanych przeze mnie do omówienia chorób przebyli i pamiętają jeszcze jej objawy.Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze 1.. Nazwa choroby Przyczyna Sposób wniknięcia do organizmu Objawy choroby Sposoby zapobiegania chorobie z wdychanym powietrzem ostry ból gardła, zwłaszcza podczasPoznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze 1.. Oceń.. Nazwa choroby: Przyczyna; Sposób wniknięcia do organizmu; Objawy choroby; Sposoby zapobiegania chorobie; z wdychanym.. przełykania, gorączka.Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze.. Dlatego wiele z nich próbuje się w nim lub na nim osiedlić.. zarodziec malarii.. Nazwa choroby Przyczyna Sposób wniknięcia do organizmu Objawy choroby Sposoby zapobiegania chorobie z wdychanym powietrzem ostry ból gardła, zwłaszcza podczas przełykania, gorączka wirusy wietrzenie pomieszczeń, stosowaniePoznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze 1..

Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób.16.

unikanie jedzenia surowego mięsa.. Spośród wymienionych podkreśl dwie choroby, które są wywoływane przez robaki pasożytnicze.Informacje dla nauczyciela dotyczące chorób, usystematyzowanie, uzupełnienie wiedzy Film o koronawirusie dla dzieci Film - porównanie wirusów i bakterii Piosenka o wirusach i bakteriach Karta pracy 1.. Nazwa choroby: Przyczyna; Sposób wniknięcia do organizmu; Objawy choroby; Sposoby zapobiegania chorobie; z wdychanym.. powietrzem.. Nazwa choroby Przyczyna Sposób wniknięcia do organizmu Objawy choroby Sposoby zapobiegania chorobie z wdychanym powietrzem ostry ból gardła, zwłaszcza podczas przełykania, gorączka wirusy wietrzenie pomieszczeń, stosowaniePoznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze 1. powietrzem.. marcelinatkoczoz5um8 marcelinatkoczoz5um8 31.01.2018 Przyroda Szkoła podstawowa .b) Określ, czym różnią się cykle rozwojowe płazińców wolno żyjących i płazińców pasożytniczych oraz wyjaśnij przyczynę tej różnicy.. przełykania, gorączka.Choroba pasożytnicza: rodzaje, objawy, leczenie, profilaktyka.. ostry ból gardła, zwłaszcza podczas.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób Nazwa choroby Przyczyna Sposób wniknięcia do organizmu Objawy choroby Sposoby zapobiegania chorobie z wdychanym powietrzem ostry ból gardła, zwłaszcza podczas przełykania,Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze Na lekcji poznasz: przyczyny chorób zakaźnych i pasożytniczych drogi wnikania drobnoustrojów chorobotwórczych ..

Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.

Nazwa choroby: Przyczyna; Sposób wniknięcia do organizmu; Objawy choroby; Sposoby zapobiegania chorobie; z wdychanym.. ostry ból gardła, zwłaszcza podczas.. Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze - do 20.03.2020 ćwiczenia str. 76-77.. Grypa-wirus-drogą kropelkową Wścieklizna-wirusy-przez ugryzienie przez psa chorego na wścieklizne Polio-wirus-wraz z pokarmem dosteje sie do organizmu Teżec-bakterie- wnika do organizku w skórze;) Mam nadzieje że pomogłam;) Licze na naj;)Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób zakaźnych choroba Czynnik wywołujący wirusy bakterie droga zakażenia gruźlic… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. z wdychanym.. Zadanie 20.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. Zachorowania najczęściej zdarzają się u dzieci.. 1. przed wyjazdem do ciepłych krajów konieczna jest konsultacja z lekarzem chorób zakaźnych.. Najczęstszymi objawami są: wzmożona pobudliwość nerwowa, czasami bóle brzucha i wymioty.. Identyfikacja takich pasażerów na gapę oraz znajomość ich wymagań pozwala na zmniejszenie ryzyka infekcji, a gdy się pojawią .. ChorobaCzynnik wywołujący (wirusy/bakterie)Droga zakażeniaGruźlicabakterieoddechowa i pokarmowa Odpowiedź na zadanie z Przyroda 4Glista ludzka to robak o długości 25-40 cm.. powietrzem ostry ból gardła, zwłaszcza podczas.Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze 1..

Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji .

Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. Przerysuj do zeszytu (wydrukuj) i uzupełnij tabelę dotyczącą chorób zakaźnych i pasożytniczych: Nazwa choroby Przyczyna Sposób40.. Powoduje glistnicę.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. powietrzem.. Zapobieganie chorobom zakaźnym i pasożytniczym polega na unikaniu kontaktu z czynnikami chorobotwórczymi.. Nazwa choroby Przyczyna Sposób wniknięcia do organizmu Objawy choroby Sposoby zapobiegania chorobie.. przełykania, gorączka.Przyczyną chorób zakaźnych są głównie wirusy i bakteria, a chorób pasożytniczych - pasożyty.. 2. unikanie kontaktu z chorymi kotami.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. Nazwa choroby Przyczyna Sposób wniknięcia do organizmu Objawy choroby Sposoby zapobiegania chorobie z wdychanym powietrzem ostry ból gardła, zwłaszcza podczasPoznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. Powoduje ją zakażenie jelita cienkiego.. Uzupełnij tabelę dotyczącą różnych rodzajów chorób.1.. Nazwa choroby Przyczyna Sposób wniknięcia do organizmu Objawy choroby Sposoby zapobiegania chorobie angina bakterie z wdychanym powietrzem ostry ból gardła, zwłaszcza podczas .Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze 1.. Uzupełnij tabelę dotyczącą chorób poznanych na lekcji.. Nazwa choroby: Przyczyna; Sposób wniknięcia do organizmu; Objawy choroby; Sposoby zapobiegania chorobie; z wdychanym.. Uzupełnij tabelę dotyczącą przynależności glonów do trzech królestw.. Mogą one bytować zarówno na powierzchni ciała, jak i w jego wnętrzu, powodując niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia choroby.. powietrzem.. Możliwe jest nawet .Gruzlica-bakterie-dostaje się wraz z wdychanym powietrzem.. Nazwa choroby Przyczyna Sposób wniknięcia do organizmu Objawy choroby Sposoby zapobiegania chorobie bakterie z wdychanym powietrzem ostry ból gardła, zwłaszcza podczas przełykania, gorączka wirusy gorączka, kaszel, bóle mięśni i głowy, osłabienie wietrzenie pomieszczeń,Choroby zakaźne i pasożytnicze.. przełykania, gorączka.. Poznajemy choroby zakaźne i pasożytnicze 1.. Nazwa choroby: Przyczyna; Sposób wniknięcia do organizmu; Objawy choroby; Sposoby zapobiegania chorobie; z wdychanym.. ostry ból gardła, zwłaszcza podczas..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt