Dzien kropki opowiadanie

Pobierz

Razem z uczniami obejrzeliśmy film i wymyślaliśmy swoje znaczki, które by nas charakteryzowały.. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.. Oto mój scenariusz na ten dzień: może komuś się przyda: SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z OKAZJI DNIA KROPKI 15 WRZEŚNIA.Rok temu po raz pierwszy zorganizowałam Dzień Kropki w swojej klasie.. Razem z uczniami obejrzeliśmy film i wymyślaliśmy swoje znaczki, które by nas charakteryzowały.. W wielkich kropkach rysowaliśmy to, co dla nas najważniejsze w życiu- rodzina, przyjaźń, moje zwierzątko, zdrowie.15 września "Zajączki" z gr.. Jest to święto kreatywności i odkrywania talentów.. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas.. Tego dnia wszyscy na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta.. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.. ); • uważnie słucha opowiadania (III.8.. Międzynarodowy Dzień KrOpki 15.09.. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród.Cieszyłam się na spotkanie z babcią i jej kotkami, ale żal mi było rozstawać się z kropką..

Dziewczynki założyły ubrania w kropki.

Jestem otwarta na nowe inicjatywy, a ta spodobała mi się szczególnie, bo mówi o talentach i kreatywności u dzieci.. Od 2008 roku, dokładnie 15 września, obchodzimy Dzień Kropki, który stał się międzynarodowym świętem kreatywności, inwencji i nieszablonowego myślenia.. opierając się na kalendarzu dni nietypowych, już w poniedziałek startujemy z pierwszymi zajęciami, które dotyczyć będą Dnia Kropki.. Gdy muzyka gra - dzieci przemieszczają się, gdy zostaje wyłączona - łączą się w pary, tak, by dwie części utworzyły z powrotem kropkę.Międzynarodowy Dzień Kropki.. Dziewczynki założyły ubrania w kropki.. • doskonali umiejętność twórczego myślenia, wnioskowania (IV.13, IV.19.. Publikacja pod tytułem "The Dot" - "Kropka" opowiada o tym, jak główna bohaterka - dzięki malutkiej kropce oraz wspaniałej nauczycielce plastyki - uwierzyła w swoje możliwości.Rok temu po raz pierwszy zorganizowałam Dzień Kropki w swojej klasie.. Z racji tego, że w tym roku szkolnym wprowadziłam innowację z kodowania.. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek - mała inspiracja.W 2003 r Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci pt. KROPKA , w której opowiada historię dziewczynki o imieniu Vashtii.. Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie..

Autor w 2003 roku wydał opowiadanie o przygodach małej Vashti.

Literę wybierali samodzielnie, według własnej inwencji ją kolorowali.. W Polsce książka zyskuje popularność szczególnie od roku 2017 - 13 września do sprzedaży trafiła książeczka w polskiej wersji językowej.przez kreatywnapedagogika.. III uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.. );Międzynarodowy Dzień Kropki swój początek ma w książce Petera H. Reynoldsa.. Powtarzaliśmy zasady ortograficzne i interpunkcyjne.Dzień Kropki - zabawa z kodowaniem dla przedszkolaków.. • rozwijanie umiejętności wyrażania emocji, rozumienia pojęcia szacunku, przyjaźni, radości poprzez obchody Międzynarodowego Dnia Kropki (II.2., III.1, III.6).. Opowiadanie stało się inspiracją obchodzonego od 2008 roku Międzynarodowego Dnia Kropki.Moi najmłodsi uczniowie w Dniu Kropki utrwalali znajomość liter alfabetu oraz gromadzili wyrazy rozpoczynające się na wybraną literę.. 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki.. Wielkim zaskoczeniem było dla nich polecenie w kształcie dużej KROPKI.. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti.Opowiadanie z książki "The Dot" stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał "Międzynarodowy Dzień Kropki"..

Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.Działanie: Dzieci otrzymują jedną część kropki.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt