Lwy w pustyni iw puszczy

Pobierz

wg Aneta62.73% "W pustyni i w puszczy" opis przygody z lwem.. "W pustyni i w puszczy" spotkanie z lwem.. 80% Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H .W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .Geneza, czas i miejsce akcji.Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt '' W pustyni i w puszczy ''.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Test z lektury: "W pustyni i w puszczy".. 1) King to nazwa a) psa b) słonia c) podróżnika d) lwa 2) Głównym z porywaczy dzieci był a) Kali b) Linde c) Fumba d) Idrys 3) Staś Tarkowski ma lat a) 15 b) 14 c) 13 d) 16 4) Nel Rawlinson ma lat a) 10 b) 8 c) 7 d) 11 5) Kali pochodzi z ludu a) Wa-hima b) M`Rua c) Faru d) Fumba 6) Nel jest z pochodzenia a .W pustyni i w puszczy TEST..

z lektury "w pustyni i w puszczy" ?

Miejscami wąwóz był tak ciasny, że tylko dwa konie mogły iść obok siebie.⁵grobla — wał ziemny, który utrzymu e wodę w sztucznym zbiorniku lub chroni przyległe tereny przed wylewami rzeki.. Gdy dzieciom udaje się uciec, rozpoczynają pełną przygód drogę do domu.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Przedtem jeszcze uwolnili Kinga, który bardzo się przywiązał do wszystkich.. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy więcej.. Martix21 5 lat temu.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Twoja ulubiona przygoda Stasia i nel.. 1) Kto jest autorem powieści?. 68 osób to lubi.. Karawana posuwała się suchym skalistym wąwozem o wysokich ścianach.Nel .Spotkanie z lwem - opis przygody.. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy.. 73% Spotkanie z lwem przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Udostępnij.. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smarna.Wydarzenie, w podczas którego Staś uwolnił siebie, Nel i Murzynów z rąk porywaczy, jest jednym z najważniejszych momentów kulminacyjnych w powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".Jego przebieg był następujący: Stało się to dziewiątego dnia po wyruszeniu z Faszody śladami Smaina..

Klasa 6 Polski W pustyni i w puszczy.

[przypis edytorski] ⁶czerwonak — flaming; nazwa potoczna.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Droga nie była aż tak męcząca, ponieważ było chłodno.. Przeżyli oni wiele przygód.. Quiz w Poczekalni.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczyNagrody dla filmu W pustyni i w puszczy (2001) - Para młodych przyjaciół zostaje uprowadzona w środku afrykańskiego kontynentu.. W 2001 Wiesław Kot, w ramach cyklu Fakty i Mity, napisał książkę W pustyni i w puszczy - prawda i legenda, w której opisał m.in. okoliczności powstania powieści, historię jej zdobywania popularności - również za granicami kraju, pierwsze i ostateczne próby ekranizacji itp.Kiedy Sienkiewicz przystępował do pisania W pustyni i w puszczy, miał za sobą już 40 lat doświadczeń w pracy literackiej.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.cytaty z książki "W pustyni i w puszczy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek.. a) w Warszawie b) w Londynie c) w Port Saidzie d) w Chartumie 3) Ojcowie głównych bohaterów byli: a) archeologami b) inżynierami c) podróżnikami d .Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Więcej.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. O to jedna z nich : Była godzina piąta po południu.. "W pustyni i w puszczy" - pytania do treści Koło fortuny..

73% Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy".

Dodał/a: konto usunięte.. 2011-12-11 18:00:36; Jakie pytania zadają na teście z lektury "W Pustyni i w puszczy "?. Staś zabija lwa.to super teledysk ,, w pustyni i w puszczy" w wykonaniu Beaty kozidraka) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Start studying W pustyni i w puszczy.. Rozwiąż test!W pustyni i w puszczy (1973) - Staś i Nel zostają porwani.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Gebhr chciał przenocować.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.-podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Staś zabija beduinów.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski ćwiczenie po lekcji lekcja polskiego powtórzenia w pustyni W pustyni i w puszczy.. Bohaterowie wyruszyli w dalszą podroż, tak jak radził nieboszczyk..

W pustyni i w puszczy Spotkanie lwa.

Gebhr wywnioskował, że tą drogą dojdą do wyżyny, z której łatwiej będzie dojrzeć w nocy ogniska Smaina.. "Spotkanie z lwem" - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki.. Staś i Nel rozmawiają o aresztowaniu Fatmy, ciotecznej siostry Mahdiego i samym Mahdim.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Część 1.. Wyślij zgłoszenie .Problematyka.. [przypis edytorski] W pustyni i w puszczyStreszczenie "W pustyni i w puszczy".. 78% Wybrana przygoda z powieści Henryka Sienkiewicz pt .. 2013-02-25 07:43:59; Jakie można zadać pytania na spr.. Część 3.. Przed zachodem słońca wszyscy ujrzeli w oddali osobną górę, o której mówił .W pustyni i w puszczy - - Test.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Brakuje odpowiedzi.. Na początku XX wieku zyskał miano jednego z najpopularniejszych pisarzy świata, a jego powieści tłumaczono na blisko 30 języków i wydawano w rekordowych nakładach.Sam autor czuł się jednak już wyraźnie przemęczony i wyeksploatowany.. Część 2. a) Henryk Sienkiewicz b) Bolesław Prus c) Adam Mickiewicz d) Juliusz Słowacki 2) Gdzie rozpoczyna się akcja powieści?. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Pewnego razu karawana wjechała w bardzo ciasny wąwóz, którego gardziel szła ku górze.. Dodaj do ulubionych.Pytania do lektury" W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05; Test z lektury w pustyni i w puszczy, czy te pytania mogą być na kartkówce?. Zamierzają zabrać ze sobą dzieci.W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt